Πρόγραμμα Ιερών Ακολουθιών

ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ – ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ

Εσπερινός: 6:00 μ .μ.


ΚΥΚΛΟΣ  ΜΕΛΕΤΗΣ  ΑΓΙΑΣ   ΓΡΑΦΗΣ ΚΑΘΕ  ΤETAΡΤΗ – 5.15μ.μ. ΠΡΙΝ ΤΟΝ  ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΣΤΟ ΠΑΡΕΚΚΛΗΣΙΟ  ΤΟΥ  ΑΓ.  ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ Ε Ν Α Ρ Ξ Η   16 Ο Κ Τ Ω Β Ρ Ι Ο Υ  2019


ΙΕΡΕΣ ΠΑΡΑΚΛΗΣΕΙΣ  ΚΑΘΕ  ΔΕΥΤΕΡΑ ( ΑΠΟ 7/10 ) ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ  ΕΣΠΕΡΙΝΟ ( 6.00μ.μ.) ΨΑΛΛΕΤΑΙ ΙΕΡΑ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ ΣΤΗΝ ΠΑΝΑΓΙΑ ΤΗΝ ΠΑΡΑΜΥΘΙΑ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΓΙΟ ΘΕΡΑΠΟΝΤΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ  1/9 ΑΡΧΗ ΤΗΣ ΙΝΔΙΚΤΟΥ 7.00 π. μ. 10.00 π. μ.
ΣΑΒΒΑΤΟ 7/9 ΑΓ. ΣΩΖΟΝΤΟΣ 7.00 π. μ. 9.00 π. μ.
ΚΥΡΙΑΚΗ 8/9 ΤΟ ΓΕΝΕΣΙΟΝ ΤΗΣ  ΥΠΕΡΑΓΙΑΣ ΘΕΟΤΟΚΟΥ 7.00 π. μ. 10.00 π. μ.
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ

ΕΣΠΕΡΑΣ

13/9 ΜΕΓΑΣ  ΕΣΠΕΡΙΝΟΣ &

ΟΙ ΧΑΙΡΕΤΙΣΜΟΙ ΕΙΣ ΤΟΝ ΤΙΜΙΟΝ ΚΑΙ ΠΑΝΣΕΒΑΣΜΙΟΝ ΣΤΑΥΡΟΝ ΤΟΥ ΚΥΡΙΟΥ

6.00 μ. μ. 7.50 μ. μ.
ΣΑΒΒΑΤΟ 14/9 Η ΠΑΓΚΟΣΜΙΟΣ ΥΨΩΣΙΣ ΤΟΥ ΤΙΜΙΟΥ ΚΑΙ ΖΩΟΠΟΙΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ 6.30 π. μ. 10.00 π. μ.
ΚΥΡΙΑΚΗ 15/9 ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΥΨΩΣΙΝ-ΑΓ. ΝΙΚΗΤΑ 7.00 π. μ. 10.00 π. μ.
ΤΡΙΤΗ 17/9 ΑΓ. ΣΟΦΙΑΣ ΕΛΠΙΔΟΣ,ΠΙΣΤΕΩΣ & ΑΓΑΠΗΣ 7.00 π. μ. 9.15 π. μ.
ΠΕΜΠΤΗ 

ΕΣΠΕΡΑΣ

19/9 ΙΕΡΑ ΠΑΝΗΓΥΡΙΣ ΠΑΡΕΚΚΛΗΣΙΟΥ ΑΓΙΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ   (Κάτωθι  Ι. Ναού)

ΙΕΡΑ ΑΓΡΥΠΝΙΑ

7.00 μ. μ. 0.30 π. μ.
ΣΑΒΒΑΤΟ 21/9 ΠΡΟΦΗΤΟΥ  ΙΩΝΑ 7.00 π. μ. 9.00 π. μ.
ΚΥΡΙΑΚΗ 22/9 Α΄ΛΟΥΚΑ 6.45 π. μ. 9.45 π. μ.
ΔΕΥΤΕΡΑ 23/9 ΣΥΛΛΗΨΙΣ ΤΟΥ ΑΓ. ΙΩ. ΠΡΟΔΡΟΜΟΥ 7.00 π. μ. 9.00 π. μ.
ΤΡΙΤΗ 24/9 ΟΣΙΟΥ ΣΙΛΟΥΑΝΟΥ του ΑΘΩΝΙΤΟΥ*** 7.00 π. μ. 9.00 π. μ.
ΠΕΜΠΤΗ 26/9 Η  ΜΕΤΑΣΤΑΣΙΣ ΤΟΥ ΑΓ. ΙΩ.  ΤΟΥ ΘΕΟΛΟΓΟΥ 7.00 π. μ. 9.00 π. μ.
ΣΑΒΒΑΤΟ 28/9 ΟΣΙΟΥ ΧΑΡΙΤΩΝΟΣ 7.00 π. μ. 9.00 π. μ.
ΚΥΡΙΑΚΗ 29/9 Β΄  ΛΟΥΚΑ 7.00 π. μ. 10.00 π. μ.
ΤΡΙΤΗ 1/10 ΑΓ. ΑΝΑΝΙΑ & ΡΩΜΑΝΟΥ ΜΕΛΩΔΟΥ 7.00 π. μ. 9.00 π. μ.
ΠΕΜΠΤΗ 3/10 ΑΓ. ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ ΑΕΡΟΠΑΓΙΤΟΥ 7.00 π. μ. 9.00 π. μ.
ΣΑΒΒΑΤΟ 5/10 ΟΣΙΑΣ ΜΕΘΟΔΙΑΣ ΕΝ ΚΙΜΩΛΩ 7.00 π. μ. 9.00 π. μ.
ΚΥΡΙΑΚΗ 6/10 Γ΄  ΛΟΥΚΑΑΠΟΣΤΟΛΟΥ ΘΩΜΑ 6.30 π. μ. 9.30 π. μ.
    Β΄  ΘΕΙΑ  ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ 9.50 π. μ. 11.10 π. μ.
ΣΑΒΒΑΤΟ 12/10 ΑΓ. ΣΥΜΕΩΝ ΤΟΥ ΝΕΟΥ ΘΕΟΛΟΓΟΥ 7.00 π. μ. 9.00 π. μ.
ΚΥΡΙΑΚΗ 13/10 ΤΩΝ ΑΓ. ΠΑΤΕΡΩΝ ΤΗΣ Ζ΄ΟΙΚ. ΣΥΝΟΔΟΥ ΕΝ ΝΙΚΑΙΑ 6.30 π. μ. 9.30 π. μ.
    Β΄  ΘΕΙΑ  ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ 9.50 π. μ. 11.10 π. μ.
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 18/10 ΑΓ.  ΛΟΥΚΑ  του  ΕΥΑΓΓΕΛΙΣΤΟΥ 7.00 π. μ. 9.15 π. μ.
ΣΑΒΒΑΤΟ 19/10 ΠΡΟΦ. ΙΩΗΛ 7.00 π. μ. 9.00 π. μ.
ΚΥΡΙΑΚΗ 20/10 ΣΤ΄ ΛΟΥΚΑΑΓ. ΓΕΡΑΣΙΜΟΥ 6.30 π. μ. 9.30 π. μ.
    Β΄  ΘΕΙΑ  ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ 9.50 π. μ. 11.10 π. μ.
ΤΕΤΑΡΤΗ 23/10 ΑΓ. ΙΑΚΩΒΟΥ ΑΔΕΛΦΟΘΕΟΥ  *** 7.00 π. μ. 9.00 π. μ.
ΣΑΒΒΑΤΟ 26/10 ΑΓ. ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ ΜΕΓΑΛΟΜΑΡΤΥΡΟΣ 6.45 π. μ. 9.30 π. μ.
ΚΥΡΙΑΚΗ 27/10 Β΄  ΛΟΥΚΑ 6.30 π. μ. 9.30 π. μ.
    Β΄  ΘΕΙΑ  ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ 9.50 π. μ. 11.10 π. μ.
ΔΕΥΤΕΡΑ 28/10 ΑΓ. ΣΚΕΠΗΣ ΥΠΕΡΑΓΙΑΣ ΘΚ 7.00 π. μ. 10.00 π. μ.
    ΔΟΞΟΛΟΓΙΑ 11.00 π. μ.  
ΤΡΙΤΗ 29/10 ΑΓ. ΑΝΑΣΤΑΣΙΑΣ ΤΗΣ ΡΩΜΑΙΑΣ 7.00 π. μ. 9.00 π. μ.

*** Η Θ. ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΘΑ ΤΕΛΕΣΤΕΙ ΣΤΟΝ Ι.Ν. ΤΡΙΩΝ ΙΕΡΑΡΧΩΝ Ε.Μ.Π.